top of page

Trikoloji Nedir?

Trikoloji, saç ve saç derisi sağlığına odaklanan özel bir bilim dalıdır. Bu disiplin, saç dökülmesi, saç sağlığı sorunları, saç derisi rahatsızlıkları ve saç yapısının incelenmesi ile ilgilenir. Trikoloji; saçın kompleks yapısını inceleyen tıp, dermatoloji ve kozmetoloji alanlarının bir yan dalıdır. Trikologlar, saç ve saç derisi sağlığına odaklanarak kişilere çeşitli trikolojik terapileri sunarlar.


Trikolojik Saç Analizi Nedir?


Trikolojik saç analizi, saç ve saç derisi sağlığını değerlendirmek için kullanılan kapsamlı bir incelemedir. Bu analiz, saçın yapısı, saç kökleri, saç dökülmesi ve saç derisi durumunu değerlendirir. Ayrıca saç kitle endeksini ölçerek dökülme oranını hesapladığı gibi, aynı zamanda saç kırık oranlarının da tespit edilmesinde yardımcı olur. Trikologlar, kişinin saç ve saç derisi sorunlarını anlamak ve uygun trikolojik terapileri önermek için bu analiz sonuçlarına dayanır.


Trikoloji Tedavisi Nedir?


Trikoloji terapileri, kişinin saç ve saç derisi sağlığını yeniden kazanmasına yardımcı olan terapi seçeneklerini içerir. Bu terapiler, saç dökülmesini durdurma veya yavaşlatma, saç kalitesini iyileştirme ve saçların tekrardan uzaması için teşvik etme amacını taşır. Her bireyin saç sağlığına kendine özgü ihtiyaçları vardır, bu nedenle trikologlar kişiselleştirilmiş terapi planları oluştururlar.


Trikoloji Size Nasıl Yardımcı Olabilir?


Trikoloji, saç ve saç derisi sağlığınıza odaklanarak size çeşitli yollarla yardımcı olabilir. Trikologlar, saç dökülmesi, saç yapısı sorunları, saç derisi konforsuzluğu (kepek, saç yağlanması, kaşıntı, pul pul dökülmesi, acı hissiyatı ) ve benzeri sorunları teşhis edebilir ve uygun trikolojik terapileri önererek bu sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olabilirler.


Trikoloji Sayesinde Saç Dökülmesi Öngörülebilir mi?


Evet, trikologlar saç dökülmesini inceleyerek, saç dökülmesinin nedenlerini ve hızını öngörebilirler. Bu sayede kişinin saç dökülmesini kontrol altına alacak uygun tedbirleri almasına yardımcı olmaktadırlar. Trikolojik analizleri sayesinde saç dökülme sorunları 5 ile 10 yıl öncesinde tespit edilip önlenebilir.


Trikolojik Saç Analizi Fiyatları Nedir?


Trikolojik saç analizi fiyatları, analizin içeriğine göre değişmektedir. Kişi saç ile yaşadığı sorunları uzmanlara anlattıktan sonra kendisine uygun görülen analiz tipi sunulur.


Trikolojik Saç Analizi İstanbul


Saçlarınız ile yaşadığınız her türlü sorun için Saç Dedektifi’nden randevu alabilirsiniz. Merkezimiz İstanbul/ Etiler’de yer almaktadır.Trikolojik Saç Analizi Hizmetlerimiz


Saç dökülme sorunları ve beraberinde gelen her türlü saçlı deri konforsuzluğu durumunda Trikolojik saç analizi için bize başvurabilirsiniz. Saç kayıbını çok yoğun yaşayan kişiler ( saç kıran, saç koparma rahatsızlıkları, alopesi totalis veya universalis vb.) medikal saç uygulaması hizmetlerimizden yararlanabilir. Saç ekimi öncesinde ve sonrasında da saçlarınızı güçlendirmek için trikolojik saç terapileri yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederiz. Kemoterapi ve radyoterapi süreçlerinden kaynaklı saç dökülmesi durumlarında da medikal saç uygulaması hizmetlerimiz mevcut. Saçlarınız ile ilgili hiçbir sorun yaşamayıp yoğunluğu artırmak isteyenler ise CNC XT medical kaynak saç uygulamamızdan faydalanabilir.

Comments


IMG_6558.jpg

Merhaba Ben

Saç Dedektifi

En doğru, en sağlıklı ve en güncel saç çözümleri ile saçlarınızın sağlığına kavuşmasını sağlamak için buradayım. Ben işimi çok ama çok seviyorum. “Saç” benim için hayatım oldu. İsterim ki benim saç önerilerim sayesinde siz de çok mutlu olun!

Benden Haber Almak İçin

Kayıt Olduğunuz İçin

Teşekkürler!

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
bottom of page