top of page

Klass Dergisi Nisan Sayısı

HDC EXCLUSIVE’IN KURUCULARINDAN VICTORIA ISHKHANOVA,

HOBİLERİNİ VE HOBİLERİNİN İŞİNE YANSIMALARINI KLASS’A ANLATTI.


“ATLAR VE TENİS, BENİM POZİTİF ENERJİLERİM”

Hem saç üreticisi hem de ihracatçısı olarak Türkiye’de imalat yapıp 38 ülkeye ihracat yapan, ‘Saç Dedektifi’ olarak da tanınan HDC Exclusive’ın Kurucularından Victoria İshkhanova, uzun yıllardır ata binerek ve tenis oynayarak yoğun iş temposunun stresini atıyor. Çocukluğundan beri tenisle iç içe olan ve lisanslı bir binici olan Victoria İshkhanova, iki sporun kendisi için olan önemini “Bunlar benim pozitif enerjilerim diyebilirim.” şeklinde ifade ediyor. Hareket etmenin hem fiziki hem de ruh sağlığı açısından önemli bir unsur olduğuna inanarak kaliteli ve aktif bir spor hayatı yaşayan Victoria İshkhanova ile tenis oynamaya ve ata binmeye nasıl başladığını, hobilerinin işine olan yansımalarını Klass okurları için konuştuk.


Victoria Hanım, uzun yıllardır saç sektörünün içindesiniz. Bize biraz saç konusunda gerçekleştirdiğiniz uygulamalardan bahsedebilir misiniz?


Saç sektöründe 20 yıldır faaliyet gösteriyorum. İtalya’da dünyaca ünlü ‘Cesare Ragazzi’ firması tarafından aldığım trikolojik (Saç Bilimi) eğitimler ve Amerika’da New İmage Labs, Tressallure, Revlon ve Hair Design Centres firmaları tarafından aldığım trikoloji, saç yoğunlaştırma ve saç terapileri eğitimleri ile kurucu ortaklarından olduğum Hdc Exclusive’da çalışmalarımı gerçekleştiriyorum.


Gerçekleştirdiğim saç işlemleri arasında saç dökülme sorunları ve çözümleri, medikal saç protez uygulamaları, kemoterapi süreçlerinde medikal saç uygulamaları, saç ekimi ile protez saç uygulamaları ve trikolojik terapilerin hybrid uygulamaları gibi işlemler var.“ATLAR HER ZAMAN RUHUMUN İLACI OLMUŞTU,

TENİS İSE STRES ATMAK İÇİN MÜTHİŞ BİR YÖNTEM”


İş hayatınızdaki başarılarınız kadar hobilerinizle de tanınıyorsunuz. Bize hobilerinizin ne zaman ve nasıl başladığını anlatabilir misiniz?


Çocukluğumdan beri tenis ve at konusunda tutkum vardı. O yaşlarda tenis oynamaya başladım. Ve sürekli ata binmek için fırsat kolluyordum. Fakat çok yoğun olan eğitim programımdan dolayı

profesyonel bir şekilde binicilikle ilgilenme şansım yoktu. Ama atlar her zaman ruhumun ilacı olmuştu, tenis ise stres atmak için müthiş bir yöntem. Yıllar geçtikçe antrenmanlarımı arttırdım, artık lisanslı biniciyim ve atlarla iletişimim çok daha fazlalaştı.


Tenis oynarken ve ata binerken neler hissediyorsunuz?


At ile beraber olmak, sabahın en erken saatinde ata binmek, ayak seslerinin ritmi eşliğinde rüzgârın yüzüme vuruşunu hissetmek bütün stresi geride bırakmamı sağlıyor. Müthiş sporlar at biniciliği ve tenis. Bu iki sporla bence her yaştan insan ilgilenebilir. Ve ayrıca insanların sosyalleşmek için çok güzel vakit ve kaliteli iletişim geçirmelerinin yöntemlerinden biri olduğunu düşünüyorum.


“BEN DİĞER İNSANLARA ÖRNEK OLMAKLA BERABER

ÇOK KALİTELİ VE AKTİVE BİR SPOR HAYATINI YAŞIYORUM”


Sizin hobilerinizin işinize yansımaları nasıl oldu?


Atlar ve tenis bana hayatımda ciddi destek veriyor hem fiziki olarak hem de moral olarak. Çok yoğun bir iş tempom var, bunlar benim pozitif enerjilerim diyebilirim. Bence hareket hem fiziki hem de ruh sağlığı açısından önemli bir unsur. Ben diğer insanlara örnek olmakla beraber çok kaliteli ve aktif bir spor hayatı yaşıyorum. Bunun yanında engel atlarken yaşadığım müthiş duyguları

ifade etmek zor. Yaşayanabilir desem daha iyi olur.


Siz insanların özgüvenlerini de yükseltiyorsunuz. Terapilerinizle danışanlarınızın hayatına neler kazandırıyorsunuz?


Benim işim insanlarla ilgili, onları mutlu etmekten bende çok mutlu oluyorum. İnsanların saçlarını geri kazanmalarına yardımcı oluyoruz. İnsanların gözlerindeki pırıltıyı görmeye ve “İyi ki varsınız.” dediklerini duymaya bayılıyorum. Çünkü onların hayatlarına çok şey katıyoruz, yeni umutlar, yeni adımlar atmalarına yardımcı oluyoruz. Mutlu bir insan, spor yapar, hareket eder ve hobi edinir. Hareket eden bedenler daha sağlıklı olur, sağlıklı oldukça saçlar da sağlığına kavuşur. Sosyal ve mutlu insanlar, mutluluk verebilir diğer insanlara.
Comentários


IMG_6558.jpg

Merhaba Ben

Saç Dedektifi

En doğru, en sağlıklı ve en güncel saç çözümleri ile saçlarınızın sağlığına kavuşmasını sağlamak için buradayım. Ben işimi çok ama çok seviyorum. “Saç” benim için hayatım oldu. İsterim ki benim saç önerilerim sayesinde siz de çok mutlu olun!

Benden Haber Almak İçin

Kayıt Olduğunuz İçin

Teşekkürler!

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
bottom of page